+420 774 717 302
info@rekopress.cz

Rekonstrukce bytových jader

04
REKONSTRUKCE BYTOVÉHO JÁDRA

Většina bytů postavených v době před revolucí byla vybavena nevzhledným umakartovým jádrem, které už v dnešní době nesplňuje požadavky zákazníka jak po estetické stránce, tak po stránce odhlučnění. Nemluvě o zastaralých rozvodech vody a elektřiny. Investice do bytového jádra výrazně navýší hodnotu bytu a proto je ten správný čas se do toho s námi pustit.

Výstavba nového jádra umožňuje i zásadní změny prostorové dispozice, často spojené i se zvětšením prostoru. Například možnost posunutí čelní stěny zvětší prostor v koupelně opravdu zásadním způsobem. Také možnost zcela nově rozvrhnout elektrické rozvody, rozvody vody i odpadů a s tím spojená možnost celkového přeuspořádání rozmístění vany, umyvadla, pračky a dalšího vybavení. Tím lze docílit nejen lepší praktičnosti, ale často i lepší využití prostoru a rozšíření využitelné plochy.

Prvním krokem při rekonstrukci bytového jádra je výběr materiálu, ze kterého bude jádro postaveno.

ZDĚNÉ JÁDRO

k realizaci zděného bytového jádra se přiklání většina našich zákazníků z důvodu vysoké odolnosti. Největší výhodou těchto jader je použitý materiál, který představuje z pohledu času velmi stabilní prvek, stejně jako obvodové zdi. Jedná se o nejkvalitnější možnou variantu, vydrží desítky let bez nutnosti úprav či oprav.

koupelna3-700x377
koupelna4-700x377
SDK JÁDRO

U některých druhů bytů může nastat situace, že na zděné jádro zákazník nedostane povolení. Tento problém lze vyřešit výstavbou jádra z SDK desek a ocelové konstrukce. U této varianty povolení není problém, jelikož nezatěžuje konstrukci budovy. Další výhodou sádrokartonového jádra je úprava jeho povrchu, kdy se přetmelí pouze spoje a může se malovat. Velkou výhodou je jednoduchá montáž rozvodů elektřiny a vody. Tyto rozvody se vedou v konstrukci mezi vnější a vnitřní stěnou SDK, takže se sníží prašnost s hluk při rekonstrukci.

koupelna-700x500